Katalog:
Jesteś tutaj: Maszyny MASZYNY NOWE Piły Piły formatowe Piła formatowa REMA model FX550

Piła formatowa REMA model FX550

Producenci: REMA
Zapytaj o produkt
Zadzwoń
 • Parametry
 • Zapytaj o produkt

Opis

REMA Fx550 to zupełnie nowa konstrukcja pilarki formatowej przewyższająca wszystko co dotychczas stworzyliśmy. Precyzyjne układy bazowania i cięcia materiału zapewniają łatwiejszą i szybszą pracę. Innowacyjne systemy odpylania poprawiają warunki pracy. Trwała konstrukcja to bezawaryjność i sprawność maszyny na długie lata. Możesz przecinać wiele różnych materiałów na tej samej obrabiarce, maksymalna średnica tarczy Φ550 pozwala ciąć do wysokośći 200 mm. Mocny silnik 6kW w standardzie S1 poradzi sobie z drewnem litym oraz każdym rodzajem płyty meblarskiej, również ciętej pakietowo. Ergonomiczne rozwiązania połączone z designem maszyny sprawiają, że praca staje się przyjemnością.

Pilarka jest dostępna w 5 podstawowych wersjach:

 • 6 osi ustawianych przez serwonapędy, sterowane z 7 calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: liniału poprzecznego, liniału wzdłużnego, wysokości i kąta piły głównej oraz wysokości i pozycji wertykalnej piły podcinającej.
 • 5 osi ustawianych przez serwonapędy, sterowane z 7 calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: liniału wzdłużnego, wysokości i kąta piły głównej oraz wysokości i pozycji wertykalnej piły podcinającej.
 • 3 osie ustawiane przez serwonapędy, sterowane z 4 calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: liniału wzdłużnego, wysokości i kąta piły głównej.
 • 2 osie ustawiane przez serwonapędy, sterowane z 4 calowego panelu dotykowego, pozycjonowanie: wysokości i kąta piły głównej.
 • wersja z ręczną nastawą kąta i wysokości piłowania.
 • Łatwo dostępny panel dotykowy o wysokiej rozdzielczości zapewnia pełną kontrolę na pracą maszyny. Szybkim ruchem, możesz przesunąć go na inne miejsce.
 • Nowy zderzak liniału poprzecznego wyposażony w system precyzyjnego ustawiania, z możliwością montażu elektronicznego czytnika z dokładnością 0,1 mm (opcja).
 • Nowy wspornik wychylny o większej wytrzymałości i łatwiejszej konserwacji. Jest możliwość zaopatrzenia pilarki w 2 niezależne zderzaki z czytnikami elektronicznymi (opcja).
 • Czytnik elektroniczny szerokości piłowania liniału wzdłużnego z funkcją pamięci absolutnej z dokładnością 0,1 mm. (opcja dla wersji 2 osiowej i manualnej).
 • Nowy system precyzyjnego ustawiania liniału wzdłużnego. Szybki, dokładny i niezawodny, z funkcją bezkolizyjnego podjazdu do piły głównej.
 • Innowacyjna osłona górna, łatwa do ustawienia za pomocą ergonomicznej rączki. Zastosowana sprężyna gazowa pozwala na swobodne i płynne dostosowanie do wysokości ciętego materiału.
 • Dla wersji z 6 osiami dostępny jest automatyczny liniał poprzeczny sterowany z panelu dotykowego, zapewniający najwyższy poziom dokładności.
 • Nowa konstrukcja agregatu tnącego pozwala zainstalować tarczę o maksymalnej średnicy Φ550 mm (bez podcinacza). Solidne podzespoły żeliwne zapewniają sprawność maszyny na lata.
 • Innowacyjny wał wrzeciona głównego o zwiększonej średnicy, z zastosowaniem sprężyn kompensacyjnych jest znacznie cichszy, a drgania ograniczone do minimum. Rozwiązanie opracowane na podstawie badań przeprowadzonych we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej.
 • Koleba została zaprojektowana pod kątem optymalnego odpylania. Minimalizacja przestrzeni poniżej podcinaka oraz krótszy króciec ułatwiają zasysanie wiórów.
 • Innowacja osłony górnej kryje się wewnątrz. Wyrzucane przez piłę główną wióry są skutecznie wyłapywane przez dwie strefy o wyższych parametrach ssących. Rozwiązanie opracowane na podstawie badań przeprowadzonych we współpracy z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Gdańskiej.
 • Nowy korpus maszyny oparty na kształtownikach połączonych zatrzaskami i zespawanych ze sobą. Najwyższy poziom sztywności konstrukcji, stosowany tylko w najlepszych pilarkach formatowych.

DANE TECHNICZNE:

Średnica piły głównej ⌀ 300 - Φ550 mm
Wysokość regulacji piły głównej w pionie -
Dla piły ⌀300 0 - 75 mm
Dla piły ⌀350 15 -100 mm
Dla piły ⌀400 40 - 125 mm
Dla piły ⌀450 73 - 150 mm
Dla piły ⌀500 90 - 175 mm
Dla piły ⌀550 120 - 200 mm
Wysokość regulacji piły głównej pod kątem 45° -
Dla piły ⌀300 0 - 50 mm
Dla piły ⌀350 10 - 70 mm
Dla piły ⌀400 28 - 85 mm
Dla piły ⌀450 50 -105 mm
Dla piły ⌀500 63 - 122 mm
Dla piły ⌀550 85 - 140 mm
Przechył piły tarczowej 0 - 45° / (opcja) 0 - 46 °
Długość piłowania przy pomocy stolika pomocniczego -
Z listwą ustawioną z tyłu stolika Dla stołu ruchomego 250 = 2500 mm
Z listwą ustawioną z tyłu stolika Dla stołu ruchomego 300 = 3000 mm
Z listwą ustawioną z tyłu stolika Dla stołu ruchomego 320 = 3200 mm
Z listwą ustawioną z tyłu stolika Dla stołu ruchomego 390 = 3700 mm
Szerokość piłowania przy zastosowaniu zderzaka na stoliku pomocniczym -
Zderzak 170 – 1840 mm
Zderzak z mikroregulacją 170 – 1682 mm
Wysuwka (od - do) 1950 - 3200 mm
Zderzak z odczytem cyfrowym 213 – 1845 mm
Zderzak z odczytem cyfrowym z mikroregulacją 213 – 1685 mm
Max. odległość prowadnicy wzdłużnej od piły 1400 mm

Wyposażenie standardowe

Wyposażenie dodatkowe

Zapytaj o produkt

Komentarze

Poleć znajomemu

Nasi klienci kupili także

Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona wykonana przez doneta.pl
KONTAKT
Zapytaj o nasze maszyny
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu odpowiedzi na wiadomość.